stiri rock

Programul concertului SEPTIC FLESH/AS I LAY DYING/AMON AMARTH

Programul concertului SEPTIC FLESH/AS I LAY DYING/AMON AMARTH
Au mai ramas doar doua zile pana la cel mai important concert metal al sfarsitului de an: Amon Amarth, As I Lay Dying si SepticFlesh. Evenimentul, prezentat de Promusic Events si revista Maximum Rock (producator Nelu Brindusan), va avea la Arenele Romane din Bucuresti (intr-un cort special amenajat si incalzit printr-o instalatie de climatizare de mare putere) in ziua de sambata, 19 noiembrie 2011.

Program:
19.00 - Doors open
19.30 - 20.00: SepticFlesh / 30 min
20.00 - 20.15: change over / 15 min
20.15 - 21.00: AILD / 45 min
21.00 - 21.30: change over / 30 min
21.30 - .....: Amon Amarth

Meet & Greet:
Amon Amarth: 19.10-19.40 (max: 30 min)

Biletele se pot achizitiona din reteaua Eventim (Magazinele Germanos, Orange, Vodafone, Domo, librariile Carturesti, Humanitas si online pe www.eventim.ro) la urmatoarele preturi:
78 lei pentru primele 150 bucati
87 lei pentru urmatoarele bilete, pana la data de 15 octombrie 2011
95 lei pentru urmatoarele bilete, pana la data de 18 noiembrie 2011
110 lei pentru biletele achizitionate in ziua concertului, 19 noiembrie 2011. Acestea se achizitioneaza DOAR la intrarea in locatia evenimentului.
Sursa: Promusic Prod


MAI MULTE DESPRE Amon Amarth, As I Lay Dying, SepticFlesh
Posted by Dragos P., at 16:29 |  November 17, 2011  | 3 Comentarii  | 2184 Vizualizari « INAPOI

Comenteaza la: Programul concertului SEPTIC FLESH/AS I LAY DYING/AMON AMARTH

  • Program:
    19.00 - Doors open
    19.30 - 20.00: SepticFlesh

    Sa va fie rusine cre(s)tinilor care ati "organizat" concertul!
    Nelu Brindusan si prostmusic prod. Ce a fost in capul vostru? Nici un om care gandeste nu poate intelege de ce ati permis accesul atat de tarziu!

    1. Posted by hellfire | 20 Noiembrie 2011 22:05
  • Nici eu nu sunt mare fan a lui Nelu Brandusan, mai ales dupa episodul Overkill, cand nu m-am ales nici cu banii inapoi, nici cu vreun alt concert vazut in locul acestuia. Dar asta e o alta poveste.

    Ideea este ca in cazul de fata, nu el a avut vina principala. Desigur, toate oalele in capul organizatorului se sparg, dar adevarul este ca de vina sunt cei managementul trupelor (mai exact, cei de la Amon Amarth, caci ei au fost headlineri). Daca ei vor ca deschiderea portilor sa fie decalata la o anumita ora, nu mai are ce face organizatorul.

    Cam acelasi lucru s-a intamplat si la Megadeth in 2005, cand saracu' JohnBlack mai avea un pic si plagea ca i-a pierdut pe Avatar... asta asa ca un cadou de ziua lui.

    2. Posted by Fantotzii | 21 Noiembrie 2011 12:00
  • Uite si comunicatul lor:

    http://www.maximumrock.ro/stiri_Amanunte_legate_de_intarzierea_accesului_la_concertul_Amon_Amarth.php

    3. Posted by Fantotzii | 21 Noiembrie 2011 12:08
COMENTARIUL TAU

Alte articole din Stiri